• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Eustachego, Faustyny i Renaty
czwartek, 20 września 2018
Brave Kids 2018
09.03.2018
Brave Kids 2018

Przyłącz się i ugość Brave Kids. Przyjdź na spotkanie informacyjne. To już 5 edycja projektu w Wałbrzychu.

Organizatorzy zaplanowali spotkanie dla rodzin, które chciałyby gościć dzieci czy ich opiekunów, jak również dla wolontariuszy oraz wszystkich zainteresowanych projektem. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 marca o godz. 17.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze, przy ul. Broniewskiego 65b.

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych.
Znaczącym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności - dzieci uczestniczące w projekcie mieszkają w domach lokalnych rodzin. Dla rodzin goszczących Brave Kids to wyjątkowa bliskość często zupełnie odmiennego świata, a także lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie.
W tym roku Brave Kids przyjadą do Wałbrzycha 20 czerwca i zostaną do 9 lipca. W czasie pobytu, dzieci uczestniczą w warsztatach i wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie "dzieci uczą dzieci". Przygotowują również niepowtarzalne, barwne i radosne spektakle, łącząc muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.
W tegorocznej edycji mają nas odwiedzić goście z Hong Kongu, Maroka, Pakistanu, Indii, Buriacji i Czech.

- Udział w Brave Kids to zawsze ciekawe doświadczenie i wspaniała przygoda, pełna pozytywnych emocji. Niezwykłe jest to, że w tak krótkim czasie nawiązują się prawdziwe, mocne przyjaźnie. Dlatego gorąco zapraszam na nasze spotkanie rodziny, które chciałyby gościć Brave Kids w tym roku, jak również wolontariuszy i osoby, które chciałyby wesprzeć projekt w inny sposób. Każda kolejna edycja poszerza grono przyjaciół Brave Kids - mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka Brave Kids w Wałbrzychu.

Uczestnicy spotkania poznają szczegóły przebiegu projektu w tym roku. Obejrzą również film oraz zdjęcia z poprzednich edycji. Gościem specjalnym spotkania będzie Ola Jach z Wrocławia, która opowie o swoim kilkuletnim doświadczeniu z Brave Kids. Była dzieckiem - artystką, liderką grupy baletowej, wolontariuszką, rodziną goszczącą i Brave Youth.
Projekt Brave Kids 2018 odbędzie się w miastach w Polsce, oprócz Wałbrzycha również we Wrocławiu, w Przemyślu, Rzeszowie, Lesznie, Radziejowicach k. Warszawy, Siechnicach k. Wrocławia oraz za granicą - na Ukrainie, w Gruzji i Rumunii.

W tym roku do udziału w Brave Kids zostały zaproszone dodatkowo dwie grupy artystyczne z Wałbrzycha tj. Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych", które będą reprezentować Polskę i miasto Wałbrzych podczas rumuńskiej edycji projektu Brave Kids w Bukareszcie oraz edycji nowego projektu Brave Kids Reunion we Wrocławiu i Obornikach Śl.

Więcej informacji:
www.bravekids.eu
www.facebook.com/BraveKids

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter