• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Grzegorza, Salomei i Walerii
piątek, 17 listopada 2017
24.10.2017
V Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

W dniach 9-12 listopada 2017 r. w Wałbrzychu odbędzie się V Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Podczas festiwalu, w artystyczną podróż zabiorą nas dwie choreografki - Maga Radłowska i Adesola Akinleye, wykładowcy na Uniwersytecie Middlesex w Londynie, które poprowadzą warsztaty tańca współczesnego. Towarzyszyć im będą: muzyk, kompozytor - Alex Judd oraz filmowiec, dokumentalista - Jack Judd z Londynu.

Uczestnikami Festiwalu będą też mieszkańcy trzech gmin: Aleksandrów - powiat piotrkowski, Trzebnica oraz Wałbrzych, którzy zaprezentują swoje spektakle utworzone w ramach projektu AKADEMIA SENIORA finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – program ASOS. Natomiast łączna liczba uczestników festiwalu to 80 osób.

W tym roku zwiększamy ilość dni warsztatów – z dwóch dni na cztery, ponieważ dodatkowo rozpoczynamy nowy projekt dotyczący rodzin byłych górników, który polega na badaniu w jaki sposób nasza przeszłość buduje naszą teraźniejszość. Jest to analizowanie osobistych historii i nadziei poprzez ruch i taniec. Ponadto projekt ten ma na celu stworzenie dokumentacji z procesu twórczego, który angażuje społeczność w poznawanie historii naszego miasta. Jest to niezwykle ważne dla naszego miasta Wałbrzycha. Poprzez te działania pragniemy dotrzeć do kobiet z rodzin górniczych i zapoznać z założeniami projektu, co pozwoli nam stworzyć wstępną dokumentację i pomoże w staraniu się o dotacje w kraju i za granicą, na realizację projektu w roku 2018 i kolejnym.
Aby wziąć udział w warsztatach nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji tanecznych ani predyspozycji ruchowych - wystarczy chcieć. Uczestnictwo w takim przedsięwzięciu na pewno będzie niezwykłą przygodą artystyczną i okazją do samorozwoju. Poszukujemy sponsorów, którzy wesprą nasz dodatkowy projekt dotyczący rodzin górniczych.

Nasz Festiwal kolejny raz stanie się niezwykłym wydarzeniem kulturalnym łączącym pokolenia, społeczności lokalne z trzech gmin i i dwóch krajów promując nasz region wałbrzyski w innowacyjnych działaniach kulturalnych. Po raz piąty w mieście, gdzie nie ma stałej sceny dla tańca na deskach Teatru Lalki i Aktora spotkają się profesjonalni tancerze i muzycy z amatorami w wieku 14-85 lat, wspólnie wystawiając spektakle i działania Comunnity Dance.
Finał Festiwalu odbędzie się 12 listopada w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, podczas którego zostaną wystawione spektakle trzech grup – z Aleksandrowa, Trzebnicy i Wałbrzycha, spektakl grupy warsztatowej dotyczący rodzin górniczych oraz odbędą się występy choreografek – Magi Radłowskiej i Adesoli Akinleye i muzyka Alexa Judd.

Podajemy linki do filmów z ubiegłorocznego Festiwalu
https://vimeo.com/214081426
https://youtu.be/yi8875RCmlA

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter