Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

AMERYKAŃSKI ŻOŁNIERZ MÓWI "KOCHAM CIĘ"

Żołnierz
AMERYKAŃSKI ŻOŁNIERZ MÓWI "KOCHAM CIĘ"

Głos Seniora prezentuje najnowszy spot ogólnopolskiej kampanii społecznej Stop Manipulacji – nie daj się oszukać, w odsłonie AMERYKAŃSKI ŻOŁNIERZ MÓWI "KOCHAM CIĘ"!

link do strony: https://youtu.be/V_y9LetIxjA

Jak wynika z oficjalnych danych - rocznie przestępcy dzięki różnego rodzaju oszustwom wyciągają z kont bankowych seniorów ponad 140 milionów złotych. Dlatego edukacja osób starszych w obszarze bezpieczeństwa jest tak potrzebna. Co chwilę powstają nowe techniki manipulacyjne.
Tylko w przeciągu dwóch lat oszuści wymyślili ponad 70 różnych modyfikacji technik manipulacyjnych i oszustw. Informacje na ten temat spływają do nas z całej Polski.

Na oszustwa najczęściej narażeni są seniorzy mieszkający samotnie, bez rodziny, którzy dają się zwieść różnorodnym i coraz to nowszym metodom naciągania i manipulacji.
Przeciwdziała temu Stowarzyszenie MANKO - od 15 lat wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora oraz organizator Programu Ogólnopolska Karta Seniora - Gmina Przyjazna Seniorom,
Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie, a także od 7 lat kampanii "Stop manipulacji, nie daj się oszukać".
W związku z licznymi, powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych,
Głos Seniora uświadamia oraz  apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z potencjalnymi oszustami.  W ramach kampanii Głos Seniora przestrzega seniorów, przed manipulacją
i demaskuje najnowsze techniki oszustw. W tym roku została zainaugurowana już VI edycja kampanii „BEZPIECZNY SENIOR – STOP MANIPULACJI, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ”.
W kampanię zaangażowane są także miasta partnerskie zrzeszone w Programie Gmina Przyjazna Seniorom, prawnicy czy Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Dołącz do kampanii Głosu Seniora! Stop manipulacji, Nie daj się oszukać!
Bądźmy Solidarni z Seniorami! Razem Damy Radę!

Organizatorzy kampanii społecznej Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!:
https://www.glosseniora.pl/
https://www.facebook.com/GlosSeniora
www.niedajmysieoszukac.pl
https://www.facebook.com/StopManipulacjiNieDajSieOszukac/

Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni +" na lata 2021-2025