Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Wałbrzyska Rada Seniorów z wizytą w Pałacu Ślubów

Wałbrzyska Rada Seniorów z wizytą w Pałacu Ślubów

Ostatnie w 2023 roku posiedzenie Wałbrzyskiej Rady Seniorów zostało zorganizowane w Sali Ślubów przy ul. Matejki 5 w Wałbrzychu. Członkowie Rady mieli możliwość prowadzenia obrad w dawnej Willi Issmera, która po kapitalnym remoncie odzyskała blask i obecnie jest jednym z najpiękniejszych budynków wałbrzyskiego Śródmieścia, jednocześnie Pałacem Ślubów.

Podczas dwugodzinnego spotkania, omawiano ustawę z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o samorządzie powiatowym oraz ustawy o samorządzie województwa w kwestiach dotyczących Rad Seniorów. Rozmawiano także o opracowanym projekcie uchwały Rady Miejskiej w sprawie zmiany uchwały Nr XV/210/2015 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 26 listopada 2015 r. w sprawie powołania Wałbrzyskiej Rady Seniorów oraz nadania jej Statutu, w świetle zmiany powyższej ustawy.

Ponadto obecny na posiedzeniu Rady Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, oprócz przypomnienia Seniorom historii odnowionego budynku, przedstawił jak wyglądają prace remontowe budynku przy ul. II Armii – kolejnego, nowego miejsca dla wałbrzyskich Seniorów. Budynek po gruntownej modernizacji będzie do dyspozycji 40 mieszkańców. Będzie w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami oraz dostosowany do przewożenia pensjonariuszy na łóżkach.

W otoczeniu powstanie teren rekreacyjny z altaną ogrodową, ławkami i ścieżkami spacerowymi.

Następne spotkanie Członków Rady Seniorów zaplanowano na styczeń 2024 roku.